Rękodzieło
poniedziałek, 22 października 2012

Pocztówkę zgłaszam na konkurs w Makowym Polu:


środa, 15 lutego 2012

Kartka w formie domku, którą mój Ukochany otrzymał ode mnie w Walentynki. Wczoraj nie mogłam dodać zdjecia z powodu jakiejś awarii.

Kartkę wykonałam według wytycznych z mapki, którą wykonał i opublikował na swoim blogu bardzo zdolny młody artysta Kuba. Mapkę oraz wykonaną wg. niej kartkę Kuby można zobaczyć TUTAJ. W kartce inspirowanej mapką miało się znaleźć okienko, latarnia, cegiełki oraz "jakiś fajny napis". Okienko to gotowa, samoprzylepna ozdoba, latarnia jest wykonana stemplem, cegiełki wycięłam z ulotki banku, a napis to zaszyfrowana nazwa ulicy przy której mieszkamy i jednocześnie nazwa, którą pieszczotliwie nazywamy nasze mieszkanko. Na szyldzie narysowanym cienkopisem wdnieje numer budynku. Do produkcji dachówek użyłam nowych nożyczek, którymi chwaliłam się kilka wpisów temu.

Tagi: domek kartka
19:48, lazurenka
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 lutego 2012

Zrobiłam filcową broszkę z motylem. Zgłaszam ją na Wyzwanie ABily w Diabelskim Młynie. 

Jest to pierwsza w życiu zrobiona przeze mnie broszka. Ma ona formę motyla, ponieważ uwielbiam te owady, interesuję się nimi i z nimi w pewnym sensie utożsamiam się. Filcowy motyl ma czułki, oczęta i mordkę z koralików. Czarne koraliki, zarówno małe okrągłe jak i podłóżne otrzymałam od Uli. Bardzo Ci dziękuję! Jak możesz zobaczyć-przydały się. Ozdoba, którą zrobiłam na wyzwanie jest wykonana z arkuszy filcu, ponieważ bardzo lubię ten materiał. Jest miły w dotyku, a zarazem trochę ...przaśny :-) W Diabelskim Młynie zadałyście pytanie czy wolę przepych czy prostotę i radziłyście by dostosować materiał do tych upodobań. Ja zdecydowanie wolę prostotę i umiar, dlatego siermiężny filc i tylko dwa kolory (z wyjątkiem czerwonego koralika symbolizującego otwór gębowy ;-) ). Dlaczego wybrałam właśnie czarny i żółty kolor? Po pierwsze kolor czarny jest moim ulubionym. Ale lubię także kolory wyraziste, intensywne, czasami wręcz jaskrawe (byle nie pastelowe). Spośród tych kolorów wybrałam kolor żółty, ponieważ ładnie kontrastuje z czarnym, a ja lubię kontrasty. Lubię prostotę, ale koniecznie ze szczyptą finezji, którą tej pracy - mam - nadzieję zapewniają ażurowe skrzydła. I oczywiście ta nierealistyczna, śmieszna mordka - element humorystyczny. Myślę, że ona może symbolizować, że autorka w głębi duszy jest małą dziewczynką. I dobrze! :-)

 

A oto mój broszkowy motyl w towarzystwie żółtego motyla kolczykowego oraz autorki. Zdjęcie zamieszczam, ponieważ stylizacja broszki jest wymogiem w wyżej wymienionym wyzwaniu.

sobota, 11 lutego 2012

Uwielbiam robić kartki i obdarowywać nimi innych. Ostatnio zrobiłam pocztówę dla znajomej, która zajmuje się projektowaniem mody.

 

Manekin, lusto, stolik oraz telefon zostały wycięte z papierów do  scrapbookingu z kolekcji Hectic Eclectic polskiej firmy Rapakivi. Manekin ma na sobie ubranko z pasmanteryjnych koronek. Border jest wykonany przy pomocy mojego najnowszego nabytku nożyczkowego - nożyczek Scallop firmy Xcut. Ja nabyłam je w empiku w dziale Art&Pap. Na dole zdjęcie wykonane przed ostatecznym ukończeniem kartki (akurat wyszło słońce i nie wiedziałam, czy jak sobie pójdzie to jeszcze wróci ;-) ). Zagadka dla spostrzegawczych: co przyczepiłam po zrobieniu poniższej fotki? :-D

 

We wnętrzu kartki użyłam metafory z telefonami i zilustrowałam ją. Zawsze staram się napisać coś zabawnego i/lub zamieścić jakąś grę słów. Czasami się udaje :-)

 

 

wtorek, 07 lutego 2012

Trzy walentynki inspirowane pergolą z kwiatami:

Powyższe prace zgłaszam na wyzwania:

-> Lift kartki Joanny w Diabelskim Młynie

-> Wyzwanie nr 5 w sklepie Scrapek.pl

-> Wyzwanie #16 w sklepie Scrap.com.pl

-> Wyzwanie #36 na blogu Lemonade

niedziela, 05 lutego 2012

Dzisiaj można wygrać cały zestaw kolorowych tuszów i stemli. Wszelkie informacje tutaj.

22:09, lazurenka
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 lutego 2012

Od jakiegoś czasu ja i mój Chłopak zbieramy plastikowe zakrętki i za pośrednictwem różnych instytucji przekazujemy je osobom zbierającym pieniądze na wózki inwalidzkie. (Więcej na www.zakretki.info) W ubiegłą niedzielę przekazaliśmy 1,5 kg zakrętek i dołączyliśmy do nich kartkę pocztową, którą wykonałam dzień wcześniej.

Koła wózka inwalidzkiego zrobiłam z metalowej zakrętki i kapsla.

Na odwrocie kartki umieściłam ramkę z napisem:

wtorek, 24 stycznia 2012

Zrobiłam trzy śnieżne kartki choinkowe:

 

KartkaKartkaKartka

 

Powyższe kartki zgłaszam na wyzwanie kolorystyczne na blogu Diabelski Młyn

niedziela, 22 stycznia 2012

Z okazji premiery nowych papierów ozdobnych ("Moje prywatne szczęście" oraz "One moment in time"), firma The ScrapCake rozdaje nagrody: zestawy tychże papierów. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co trzeba zrobić, żeby je otrzymać, kliknijcie na poniższy obrazek:

 

Reklama nowych papierów ozdobnych

http://blog.thescrapcake.com/pl/

http://pl-pl.facebook.com/TheScrapCake

sobota, 21 stycznia 2012

Oto pocztówka, którą zrobiłam dla mojej Babci. Zanim wysłałam tę kartkę, zrobiłam jej zdjęcie i dzisiaj wrzucam na blog.

Kartka w eleganckich, "babcinych" kolorach - w tonacji brązu i beżu. Babcia ma złote serce, więc serduszko na tej pocztówce wypełniłam złotymi wstążeczkami pasmanteryjnymi :-) Cyferki wycięłam                        z tego ozdobnego papieru pochodzącego ze sklepu Scrap.com.pl

Pocztówka dla Babci

 

Pracę zgłaszam na wyzwanie nr 4 w sklepie Scrapek.pl

oraz na wyzwanie #16 w sklepie Scrap.com.pl

 
1 , 2
Kupuję w Scrap.com.pl! Kupuję w Scrapek.pl! Rozdawajki: Candy Królewny Candy Stróżyki Candy Candy u Skrzydlatego Kota Candy Candy Candy Candy Candy w Decoupage Garden Candy serwetkowe w Skarbnicy Duszy Candy w Piecuchowie Candy Candy Stemple Cuksy u Lejdi Aisia Candy u Japkowej Candy u Anny Caroliny